DK Spor Kulübü

Günümüzün en popüler spor çeşitlerinden birisi olan kick boks ne demek? Kick boks sporu temel olarak diz, tekme, yumruk ve sınırlı clinch uygulamaları etrafında şekillenen dövüş sporları arasında yer alır.
Profesyonel olarak mücadele sporlarından birisi olarak uygulandığı gibi; amatör şekilde ve bir egzersiz yöntemi olarak da sıklıkla tercih edilen bir spor çeşididir. Dünyadaki temsilcisi ve kick boks alanına dair merak edilen diğer tüm ayrıntılar için yazımızın devamını okuyabilirsiniz.

Profesyonel ekibimiz ile birebir özel ders veya grup dersleri için hemen bizimle iletişime geçin.

Kick Boks Faydaları

Genel olarak sporun insan sağlığı üzerindeki faydaları artık bilinen içeriklerden birisidir. Bununla beraber kick boks faydaları bakımından özel olarak değerlendirme yapıldığında pek çok olumlu etkisinden söz etmek mümkündür.
Örnek olarak endorfin adı verilen mutluluk hormonu salgılanmasına sebep olması ve kick boks antrenmanı sayesinde kişinin kendini iyi hissetmesi, vücudun esnekliğini arttırması başta gelen faydaları arasında yer alır.
Bununla birlikte vücuttaki neredeyse tüm kasları çalıştırıyor olması ve stres üzerindeki olumlu etkileri ile bilinen kick boks sporu pek çok kesim tarafından tercih edilen ve sevilen spor çeşitlerinden birisidir. Yüksek kalori harcatma özelliği; el ayak ve göz koordinasyonu ile uyumunu geliştirme vasfı sayesinde kick boks faydaları saymakla bitmeyen spor dallarından birisidir.

Kids Academy Nedir?

Kids Academy tamamen çocuklara yönelik yapılan çeşitli sporları içermektedir. Çocuklar doğru spor branşlarına yönlendirilerek hem günlük yaşantılarında hiperaktiviteye dayalı sorunlardan arınmış oluyor hem de eğitim hayatlarında daha verimli olmalarını sağlıyor. Bununla beraber çocuklar obeziteye yakalanmadan dünyanın en önemli sağlık sorunlarından uzak duruyorlar.

Çocuklara Kids Academy, obezite hastalığı için fayda sağlayacak önemli eğitimler alıyor ve çocuklar enerji harcayarak çeşitli obezite sorunlarından kurtuluyor ve kendilerini savunmayı öğreniyorlar.